1. Haberler
  2. Genel Kültür
  3. Kitaplarla Buluşmak İçin 55 Bin Kişi Geldi

Kitaplarla Buluşmak İçin 55 Bin Kişi Geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Sorgun‘da, Sorgun Belediyesi tarafından bu sene üçüncüsü açılan Sorgun Kitap Fuarı’nı 10 günde 55 bin 468 kişi ziyaret etti.

Sorgun Belediyesi tarafından üçüncüsü düzenlenen Sorgun Kitap Fuarı, 55 bin 468 ziyaretçiyi ağırlayarak yeni bir rekora imza attı. Sorgun’un okuyan ve okutan kent olarak anılmasına büyük katkı sağlayan Sorgun Kitap Fuarı, rekor bir ziyaretçiyle kapılarını kapattı. Kâğıttan dünyaları keşfe çıkaran İç Anadolu’nun en büyük fuarı, 24 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında 55 bin 468 ziyaretçiyi ağırladı.

 

Sorgun Kitap Fuarı

 

65 yazar, 80 yayınevi kitapseverlerle buluştu

Şakir Efendi Şehir Meydanı’nda 65 yazar, 80 yayınevinin kitapseverlerle buluştuğu Sorgun Kitap Fuarı’na, çevre illerden de ziyaretçilerini ağırladı. Birbirinden seçkin yazar ve şairlerin katılımı ile panel, söyleşi ve imza etkinliğinin düzenlendiği fuarı bu yıl 55 bin 468 kişi ziyaret etti. Çevre illerden 9 bin 786 kişinin de transferi belediyece karşılandı. Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, “Kitap Fuarı, başladığı günden bu yana her sene bir önceki senenin rekorunu kırarak devam etti. Her sene sayısal iyileşmenin ötesinde nitelik yönünden bir iyileştirme oldu. Fuara katılan, kitap imzalayan, söyleşi yapan yazarlarımız ile yaptığımız sohbetlerde bir kez daha fark ettim ki, Kitap Fuarımız, bölgemizin gerçekten kendi alanında en iyi kitap fuarı olma niteliği kazandı” dedi.

 

Sorgun Kitap Fuarı

 

“Hem kültürel anlamda zenginleştik hem renklendik”

Gençlerin Kitap Fuarı’na katılımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ekinci, “Gençlerin katılımı kitap fuarını zenginleştirdi. Onların çok ciddi ilgisini gördük. Bu bile başlı başına bir güzellik oldu. Gençlerimizin yanında kentin kültür hayatında bizzat var olan katılımcıların fuara ilgisini gördük. Bütün bu güzellikler kentin yaşamına büyük bir zenginlik kattı. Hem kültürel anlamda zenginleştik hem renklendik, hem de kentin markası oldu Kitap Fuarı. Birçok yazar ve konuktan Sorgun Kitap Fuarı’nın bulunduğumuz bölgedeki en iyi kitap fuarı olduğu değerlendirmesini bizzat dinledim. Bu şehrimiz için büyük bir gurur kaynağı. Bu organizasyonun düzenlenmesinde personelimizin çok büyük emeği, yayınevlerinin katılım gayreti oldu. Şehrim adına misafirlerimize teşekkür ediyorum. Şehrimizin insanına Kitap Fuarı’na göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum. Daha güzel kitap fuarlarında buluşmak dileğiyle bir sonraki daha güzel olacak iddiasıyla ve temennisiyle herkese saygılarımı sunuyorum” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kitaplarla Buluşmak İçin 55 Bin Kişi Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin