İsrail ablukasındaki Gazze’de insanlık dramı yaşanırken Sorgunlu hanımlar da olanlara kayıtsız kalmadı. El emeği ürünleri ve hazırladıkları ev yapımı lezzetleri ile kermes düzenleyerek zor durumdaki Filistinlilere destek olmayı hedefliyorlar.
![Sorgunlu Hanımlardan Filistin'e Destek Kermesi 1 6c0fa0d9 4272 443a 89ed ceec6507f3d7](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/11/6c0fa0d9-4272-443a-89ed-ceec6507f3d7-452x330.jpg)
16 Kasım Perşembe sabahı açılan kermese, Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, Ak Parti Sorgun İlçe Başkanı Mesut Kılıç, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Gazze’deki insanlık dışı katliama karşı kayıtsız kalamadıklarını belirten AK Parti Sorgun Kadın Kolları Başkanı İsminaz Aksu Altan, Filistin halkına destek olmak amacıyla kermes düzenlediklerini, buradan elde edilecek gelirin Filistin halkına bağışlanacağını belirtti. Başkan Altan, Kermesin 16-17-18 Kasım tarihleri arasında Sorgun Şakir Efendi Meydanı’nda devam edeceğini söyleyerek, “Tüm Sorgunlu kardeşlerimizi kermesimize bekliyoruz” dedi.