Çocukların Gözünden Bir Gün

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sorgun Belediyesi tarafından düzenlenen 2’nci Çocuk Şenliği, Ahmet Uslu Dutluk Parkı’nda yapıldı.

Sorgun Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen çocuk şenliğinin ilkini 2019 yılının Ağustos ayında düzenlediklerini söyleyen Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, “göreve geldiğimiz ilk senemizde 1. Çocuk Şenliği’ni düzenledik ve büyük bir katılım sağlandı bir sonraki sene pandemi dolayısı ile sosyal ve kültürel faaliyetlerimize ara vermek zorunda kaldık ama çocuklarımızın böyle bir organizasyona ihtiyaçları vardı talepler doğrultusunda yapmaya karar verdik ve ilk senemizden daha yüksek bir katılım gerçekleşti. Sosyal hayattan bu kadar uzak kaldıktan sonra çocuklarımız için yaptığımız bu organizasyon hepimizin yüzünü gülümsetti” dedi.

Sosyal belediyeciliği birçok noktada yaptıklarını ve özellikle çocuklar için yapılan organizasyonların mutluluk verici olduğunu dile getirdi.
Program başlamadan şenlik alanını dolduran çocuklar, bir yandan güzel havanın tadını çıkarırken, bir yandan da gönüllerince eğlendi. Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, belediye olarak çocuklara çok önem verdiklerini ve onların bilinçli ve yararlı birer birey olarak yetişmelerine katkı sağlamak istediklerini söyledi.
Ne kadar büyürse büyüsün, anne ve babasının gözünde hala küçük kalan çocukların, ne kadar becerikli ve içlerinde ne büyük cevherler olduğunu görmek için onlara fırsatlar verilmesi gerektiğini ifade eden Ekinci, onlara bu fırsatları verilmezse içlerindeki cevherin keşfedilemeyeceğini aktardı.
Düzenlenen şenlikte çocuklara pamuk şeker ikram edilerek, yüz boyama, zumba, zıp zıp top yarışı, trambolin, jimnastik oyunları ile eğlenirken, masallar dinleyip, şarkılar söylediler.

 
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Çocukların Gözünden Bir Gün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin