Sorgun Şehit Yılmaz Oğuzhan Kula Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 29 Ekim 2023 tarihinde Cumhuriyet’in 100. yılını coşkuyla kutladı. Okul konferans salonunda düzenlenen törene, okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
![Şehit Yılmaz Oğuzhan Kula Meslek Lisesi Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı 1 Sehit Yilmaz Oguzhan Kula MTAL 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Sehit-Yilmaz-Oguzhan-Kula-MTAL-1-440x330.jpeg)
![Şehit Yılmaz Oğuzhan Kula Meslek Lisesi Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı 2 2 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/2-1-440x330.jpeg)
![Şehit Yılmaz Oğuzhan Kula Meslek Lisesi Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı 3 3 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/3-1-440x330.jpeg)
![Şehit Yılmaz Oğuzhan Kula Meslek Lisesi Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı 4 9](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/9-248x330.jpeg)
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Abdulkadir Ünalan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ünalan, Cumhuriyetin Türkiye’nin çağdaşlaşma yolunda en önemli adım olduğunu belirterek, bu büyük zaferi elde eden tüm şehit ve gazilere minnettarlığını ifade etti. Daha sonra ‘Cumhuriyet Sabahı’ adlı tiyatro sahnelendi.
![Şehit Yılmaz Oğuzhan Kula Meslek Lisesi Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı 8 6 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/6-1-248x330.jpeg)
29 Ekim hakkında şiir okundu. Bayrak koreografisi izleyenlerle buluştu. Gösteriler, izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.
![Şehit Yılmaz Oğuzhan Kula Meslek Lisesi Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı 9 4 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/4-1-440x330.jpeg)
![Şehit Yılmaz Oğuzhan Kula Meslek Lisesi Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı 10 5 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/5-1-440x330.jpeg)