Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yıl Dönümü şerefine Sorgun Ülkü Ocakları Fener Alayı düzenledi.
![Sorgun Ülkü Ocakları'ndan Fener Alayı 1 Sorgun Ulku Ocaklari Fener Alayi 1 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Sorgun-Ulku-Ocaklari-Fener-Alayi-1-1-248x330.jpeg)
![Sorgun Ülkü Ocakları'ndan Fener Alayı 2 Sorgun Ulku Ocaklari Fener Alayi 2](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Sorgun-Ulku-Ocaklari-Fener-Alayi-2-248x330.jpeg)
28 Ekim 2023 Cumartesi akşamı Sorgun Belediye Meydanı’nda gençlerin ve vatandaşların toplanması ile başlayan yürüyüş, Şakir Efendi Meydanı’na kadar devam etti. Fener Alayına Ülkü Ocakları Sorgun İlçe Başkanı Fatih Gökkaya, Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanı İrfan Şahbaz, Mhp Sorgun İlçe Başkanı Muaz Ağan, Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci, Mhp Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay ve vatandaşlar katıldı.
![Sorgun Ülkü Ocakları'ndan Fener Alayı 6 Sorgun Ulku Ocaklari Fener Alayi 3](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Sorgun-Ulku-Ocaklari-Fener-Alayi-3-248x330.jpeg)
‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ sloganlarıyla yürüyen katılımcılar Şakir Efendi Meydanı’nda toplandı. Ülkü Ocakları Sorgun İlçe Başkanı Fatih Gökkaya ve Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci’nin konuşma yaptığı programda, Atatürk ve ebediyete intikal etmiş şehitlerimiz, atalarımız için Kur’an-ı Kerim okundu.
![Sorgun Ülkü Ocakları'ndan Fener Alayı 7 Sorgun Ulku Ocaklari Fener Alayi 5](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Sorgun-Ulku-Ocaklari-Fener-Alayi-5-200x330.jpeg)
Programın sonunda Ülkü Ocakları tarafından yemin edildi ve program sona erdi.
![Sorgun Ülkü Ocakları'ndan Fener Alayı 8 Sorgun Ulku Ocaklari Fener Alayi 6](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Sorgun-Ulku-Ocaklari-Fener-Alayi-6-248x330.jpeg)