3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda ‘Empati’ maçı yapıldı. Sorgun Kaymakamı İhsan Emre Aydın da tekerlekli sandalye ile temsili maça katılarak oyuncularla basketbol oynadı. Sorgun Belediyesi’nde Özel Eğitim Birimi’nde eğitim alan özel gereksinimli çocuklar da voleybol maçı yaptılar.
![3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 'Empati' Maçı Yapıldı 1 Engelliler Gunu Empati Maci 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/12/Engelliler-Gunu-Empati-Maci-1-495x330.jpg)
![3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 'Empati' Maçı Yapıldı 2 Engelliler Gunu Empati Maci 2](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/12/Engelliler-Gunu-Empati-Maci-2-495x330.jpg)
Sorgun Umut Engelliler Dernek Başkanı Süleyman Özdemir ve Sorgun Umut Engelliler Spor Kulübü Başkanı Zeynep Ertal Altunkuyu ile sohbet eden Sorgun Kaymakamı Aydın, sporculara başarılar dileyerek maç için teşekkür etti.
![3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 'Empati' Maçı Yapıldı 6 Engelliler Gunu Empati Maci 3](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/12/Engelliler-Gunu-Empati-Maci-3-495x330.jpg)
![3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 'Empati' Maçı Yapıldı 7 Engelliler Gunu Empati Maci 4](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/12/Engelliler-Gunu-Empati-Maci-4-495x330.jpg)
Özel gereksinimli çocuklarla da sohbet eden Aydın, voleybol maçında oynayan çocuk ve gençlere teşekkür etti.
Ayrıca geleceğin sporcularını yetiştirmek adına antrenman yapan oyuncularla bir araya gelen Aydın, sporun ve sporcunun destekçisi olacağının mesajını verdi.
![3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 'Empati' Maçı Yapıldı 8 Engelliler Gunu Empati Maci 5](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/12/Engelliler-Gunu-Empati-Maci-5-495x330.jpg)
![3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 'Empati' Maçı Yapıldı 9 Engelliler Gunu Empati Maci 6](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/12/Engelliler-Gunu-Empati-Maci-6-495x330.jpg)
![3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 'Empati' Maçı Yapıldı 10 Engelliler Gunu Empati Maci 7](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/12/Engelliler-Gunu-Empati-Maci-7-495x330.jpg)