Kaymakam Mustafa Altınpınar Organlarını Bağışladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sorgun Kaymakamı  Mustafa Altınpınar, 3-9 Kasım tarihleri arasında kutlanan Organ Bağışı Haftası nedeniyle Organ Bağışı Görevlisi Hemşire Sabiha Öcal tarafından doldurulan bağış formunu imzalayarak organlarını bağışladı.

Organ Bağışında bulunan Kaymakam Altınpınar yaptığı açıklamada, dinimiz İslam da asıl olanın insanı yaşatmak olduğunu ifade ederek “Maide Suresi 32. Ayette ‘Kim, bir cana kıymamış veya yeryüzünde fesat çıkarmamış birisini öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de birisinin hayatını kurtarırsa, bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur’ denmiştir. İnsanlar, yaşamı boyunca insanlığa hizmet etmelidir. Öyle ki bu hizmetlerini organlarını bağışlayarak, öldükten sonra da devam ettirebilirler” dedi.

Organ bağışının kişinin hayatını kaybettikten sonra organ bekleyen hastalara umut ışığı olabileceğini vurgulayan Kaymakam Altınpınar “Günümüzde tedavisi ancak organ nakli ile yapılabilen birçok hastalık var. Bu nedenle hayattayken bağışta bulunduğumuz organımız biz öldükten sonra birine ve ya birkaç kişiye birden yaşama şansı vermiş olacak. Bu bence çok değerli bir husus. Biz, insan olarak bu dünyada sadece kendimiz için yaşamıyoruz. Başka bir bedende fonksiyonlarını devam ettirecek olan organlarımız birçok hastayı ve aileyi büyük bir sevince boğacaktır. onun ve ailesinin sevinci her şeye bedel ve çok önemli” diye konuştu.

Bizlerde Sorgun Haber site yönetimi olarak Organ Bağışında bulunarak bizlere örnek davranış sergileyen Sorgun Kaymakamımız Sayın Mustafa Altınpınar’ a duyarlı davranışı nedeni ile Teşekkür Ederiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kaymakam Mustafa Altınpınar Organlarını Bağışladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin