Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce ‘Sada Projesi’ kapsamında İmam Hatip okulları için proje çağrısı yapıldı. Çağrıya başvuru yapan Araplı İmam Hatip Ortaokulu’nun ‘Kalemin Kağıda Aks-ı Sadası’ isimli projesi ülke genelindeki 112 proje içerisinde yer alarak desteklenmeye hak kazandı.
![Kalemin Kağıda Aks-ı Sadası Projesi Açılış Programı Düzenlendi 1 Arapli Imam Hatip 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Arapli-Imam-Hatip-1-330x330.jpeg)
![Kalemin Kağıda Aks-ı Sadası Projesi Açılış Programı Düzenlendi 2 Arapli Imam Hatip 2](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Arapli-Imam-Hatip-2-330x330.jpeg)
Projenin açılışına Sorgun Kaymakamı İhsan Emre Aydın, Yozgat Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Sorgun Jandarma Komutanı V.İzzet Görenli, Sorgun Emniyet Müdürü Cenk Gedik, Araplı Belediye Başkanı Adem Ertuğrul, Sorgun Milli Eğitim Müdürü Musa Öcal, Şube Müdürleri Fatih Şahin, Yasin Yılmaz ve okul müdürleri katıldı.
![Kalemin Kağıda Aks-ı Sadası Projesi Açılış Programı Düzenlendi 6 Arapli Imam Hatip 3](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Arapli-Imam-Hatip-3-330x330.jpeg)
![Kalemin Kağıda Aks-ı Sadası Projesi Açılış Programı Düzenlendi 7 Arapli Imam Hatip 4](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Arapli-Imam-Hatip-4-440x330.jpeg)
Okul Müdürü Saffettin Alan’ın proje hakkında bilgilendirme yapmasının ardından Sorgun Kaymakamı Aydın’a ve Yozgat Milli Eğitim Müdürü Altınkaynak’a proje kapsamında yapılan tablolar hediye edildi.
![Kalemin Kağıda Aks-ı Sadası Projesi Açılış Programı Düzenlendi 8 Arapli Imam Hatip 5](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Arapli-Imam-Hatip-5-330x330.jpeg)
Ayrıca bu proje kapsamında öğrencilere yönelik resim ve dijital içerik üretmeye yönelik kurslar verilerek öğrencilerin kültür ve sanat alanında beceri kazanması hedefleniyor. Bu faaliyetlerin yapılması için Araplı İmam Hatip Ortaokulu’nda resim atölyesi kuruldu. Kurs faaliyetleri başladı. Proje faaliyetleri için okula Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce toplam 50.000 TL hibe verildi.
![Kalemin Kağıda Aks-ı Sadası Projesi Açılış Programı Düzenlendi 9 Arapli Imam Hatip 6](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Arapli-Imam-Hatip-6-330x330.jpeg)
![Kalemin Kağıda Aks-ı Sadası Projesi Açılış Programı Düzenlendi 10 7](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/7-248x330.jpeg)
![Kalemin Kağıda Aks-ı Sadası Projesi Açılış Programı Düzenlendi 11 8](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/8-438x330.jpeg)