Yozgat Bozok Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri yeni proje üretmek ve Sorgun’u incelemek için Sorgun Belediyesi’ni ziyaret etti. Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci ile görüşen öğrenci ve akademisyenler fikir alışverişinde bulundular.
![Geleceğin Şehir Plancıları Sorgun'u Planlıyor 1 Sehir Planlama 1 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Sehir-Planlama-1-1-440x330.jpeg)
Sorgun’un avantajlı ve dezavantajlı olduğu durumları öğrencilere aktaran Başkan Ekinci, üzerinde çalışılabilir konular hakkında fikir verdi. Geniş tarım arazileri, sanayi kurulabilir bölgeler, çevre ilçelere göre daha elverişli termal suları, turistik alanlarla ilgili konuşuldu. Belediyenin mevcut çalışmalarından örnekler verildi.
![Geleceğin Şehir Plancıları Sorgun'u Planlıyor 5 Sehir Planlama 2](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Sehir-Planlama-2-440x330.jpeg)
Gençler günün kalan kısmında Sorgun’un mahallelerine dağılarak inceleme ve araştırma yapacak. Daha sonra arazideki yerleri paftaya işleyerek proje ödevi hazırlayacaklar.
![Geleceğin Şehir Plancıları Sorgun'u Planlıyor 6 Sehir Planlama 3](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Sehir-Planlama-3-440x330.jpeg)