Oyuncaklar, çocukların gelişimi için önemli bir yere sahiptir. Oyuncaklar, çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirir, sosyalleşmelerini sağlar ve streslerini azaltır. Bu sebeple Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) önce oyuncak bağışı kampanyası düzenledi. Daha sonra toplanan oyuncakları Sorgun Yaycılar Köyü’nde bulunan Şehit Hayati Reçber İlkokulu’ndaki ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine hediye etti.
![Yaycılar Köyü'nde Oyun Zamanı 1 Yaycilar Koyu Oyuncak Dagitimi 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/11/Yaycilar-Koyu-Oyuncak-Dagitimi-1-495x330.jpeg)
![Yaycılar Köyü'nde Oyun Zamanı 2 Yaycilar Koyu Oyuncak Dagitimi 2](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/11/Yaycilar-Koyu-Oyuncak-Dagitimi-2-495x330.jpeg)
Bozok Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği ve Hemşirelik bölümü öğrencilerinden oluşan SORGED üyesi gönüllü gençler oyuncakların dağıtımına yardımcı oldu. Yüz boyama kalemleri ile çocukların yüzüne renkli desenler çizdiler. Daha sonra okulun bahçesinde yakan top ve ip atlama gibi oyunlar oynadılar.
![Yaycılar Köyü'nde Oyun Zamanı 6 Yaycilar Koyu 3](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/11/Yaycilar-Koyu-3-248x330.jpeg)
![Yaycılar Köyü'nde Oyun Zamanı 7 Yaycilar Koyu 4](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/11/Yaycilar-Koyu-4-440x330.jpeg)
Gençlerle çocuklar hoşça vakit geçirirken okulda bu yıl göreve başlayan öğretmenleri de oyunlara eşlik etti. Etkinlik biterken çocuklar oldukça mutlu bir şekilde sonraki dersleri için sınıflarına geçti.
Oyuncak bağışı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:
- Oyuncaklar temiz ve sağlam olmalıdır.
- Oyuncaklar çocuğun yaşına ve gelişim düzeyine uygun olmalıdır.
- Oyuncaklar güvenli olmalıdır.
- Oyuncaklar alerjiye neden olmamalıdır.
Oyuncak bağışı yaparak, ihtiyaç sahibi çocukların mutluluğuna katkıda bulunabilirsiniz.
![Yaycılar Köyü'nde Oyun Zamanı 8 Yaycilar Koyu 5](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/11/Yaycilar-Koyu-5-440x330.jpeg)
![Yaycılar Köyü'nde Oyun Zamanı 9 Yaycilar Koyu 6](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/11/Yaycilar-Koyu-6-248x330.jpeg)
![Yaycılar Köyü'nde Oyun Zamanı 10 Yaycilar Koyu 7](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/11/Yaycilar-Koyu-7-248x330.jpeg)