Sorgun Müftüsü İsa Yaykın’ın göreve başlamasının ardından toplumun yarısını oluşturan bayan cemaate yönelik bayan Kuran Kursu Hocaları tarafından Vaaz-İrşat programları gerçekleştiriliyor.
![Sorgun Müftülüğü 'ne Bağlı Bayan Kuran Kursu Hocaları Sahada 1 Bayan Kuran Kursu 1 1](https://sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2024/02/Bayan-Kuran-Kursu-1-1-670x301.jpeg)
Bu kapsamda bu hafta Külhüyük Köyü’nde Rukiye Erol, Ayşe Başer Hoca Hanımlar, Aşağıcumafakılı Köyünde Emine Soylu ve Dilek Sungur Hocalar bayanlara yönelik vaaz irşad programı icra ettiler.
![Sorgun Müftülüğü 'ne Bağlı Bayan Kuran Kursu Hocaları Sahada 5 Bayan Kuran Kursu 2 1](https://sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2024/02/Bayan-Kuran-Kursu-2-1-440x330.jpeg)
Bayan Kuran Kursu Hocalarına Külhüyük Köyü İmam Hatibi Mustafa Taze ve Aşağıcumafakılı Köyü İmam Hatibi Kadir Efe Kayhan refakat etti. Sorgun Müftüsü İsa Yaykın, köylerde bayan cemaatin bu programlardan son derece memnuniyet duyduğunu ifade ederken, programlarda emek veren herkese teşekkür etti. Özellikle katılımcılara teşekkürlerini ileterek Berat Kandillerini tebrik etti.