Sorgun Millet Bahçesine Yeni Yer Gösterildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sorgun’a yapılması planlanan Sorgun Millet Bahçesinin nereye yapılacağı ile ilgili tartışmalar sürerken Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut EKİNCİ yapılacak olan Sorgun Millet Bahçesinin Mükremin Göletinin çevresinin uygun olacağını belirtti.

Türkiye’de kurulması planlanan 22 Millet Bahçesi’nden birinin Sorgun’a yapılacağının müjdesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiğini hatırlatan Ekinci, “Millet Bahçesi ilçemiz için büyük bir kazanımdır. Millet Bahçesi yapılması için önce Yeni Çeltek Kömür İşletmesi eski kömür havzası gösterilmişti. Burası belediyeye ait olmadığı için Yeni Çeltek Kömür İşletmesi yetkilileri ile 2-3 kez hem Ankara hem de burada görüşme yaptık ama bir türlü sorunları aşamadık.” dedi.
İlçe halkının Millet Bahçesi’nin durumunu merak ettiğini dile getiren Ekinci, “Bakanlık yetkilileri ile görüşerek onlara başka bir alan gösterdik. Mükremin Göletinin çevresinin bu proje için çok uygun olduğunu belirttik. Bununla ilgili Sayın Valimize de talebimizi ilettik. Eğer onlar da uygun bulursa gerekli yazışmaları yapacağız. Buranın Millet Bahçesi olarak daha uygun olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Sorgun Millet Bahçesine Yeni Yer Gösterildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin