Sorgun Nene Hatun Meslek Lisesi, Filistin’de yaşanan katliama karşı duyarsız kalmadı. Okul Müdürü Hakkı Güzey ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Mülvin Erdoğan öncülüğünde, öğrenciler ev yapımı lezzetleri okulda kurdukları stantlara getirip satışa sundu. Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Öcal da kermese katılarak etkinliğe destek verdi.
![Nene Hatun Meslek Lisesi'nden Filistin'e Destek Kermesi 1 Nene Hatun MTAL Filistin Kermesi 2](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/12/Nene-Hatun-MTAL-Filistin-Kermesi-2-495x330.jpg)
![Nene Hatun Meslek Lisesi'nden Filistin'e Destek Kermesi 2 Nene Hatun MTAL Filistin Kermesi 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/12/Nene-Hatun-MTAL-Filistin-Kermesi-1-495x330.jpg)
Etkinlik sayesinde Filistin’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek isteyen öğrenciler, yardımların yerine ulaştırılmasını sağlamayı hedefliyor. Kermes bitiminde elde edilen gelir, Filistin’deki ihtiyaç sahiplerine gönderilecek.
![Nene Hatun Meslek Lisesi'nden Filistin'e Destek Kermesi 6 Nene Hatun MTAL Filistin Kermesi 3](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/12/Nene-Hatun-MTAL-Filistin-Kermesi-3-495x330.jpg)
Okul Müdürü Hakkı Güzey “El birliği ile bir kermes düzenledik. Bu kermese katılımınız bizi onurlandıracak. Hoş geldiniz hayırlı uğurlu olsun” dedi. Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Mülvin Erdoğan ise “Ben de bugün kermese katılım sağlayan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.
Kermes öğrencilerden oldukça yoğun talep gördü.
![Nene Hatun Meslek Lisesi'nden Filistin'e Destek Kermesi 7 Nene Hatun MTAL Filistin Kermesi 4](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/12/Nene-Hatun-MTAL-Filistin-Kermesi-4-495x330.jpg)
![Nene Hatun Meslek Lisesi'nden Filistin'e Destek Kermesi 8 Nene Hatun MTAL Filistin Kermesi 5](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/12/Nene-Hatun-MTAL-Filistin-Kermesi-5-495x330.jpg)