Peygamberimizin dünyaya gelişinin yıldönümü olan Mevlid Kandili çeşitli şekillerde anılıyor. Kandillerin vazgeçilmezi olan kandil simidi de geleneğimizde önemli yer tutan ikramlardan birisi. Kandil vesilesi ile Sorgun Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de boş durmadı, kolları sıvadı, mutfağa geçti. Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Öğretmeni Mülvin Erdoğan öncülüğünde bölüm öğrencileri kandil simidi yaptı.
![Kandil Simidi İkramı Öğrencilerden 1 sorgunkandil1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/09/sorgunkandil1.jpeg)
Daha sonra öğrenciler, yaptığı simitleri Sorgun Kaymakamı İhsan Emre Aydın’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Öcal’a, ilçe şube müdürlerine, İlçe Kaymakamlık biriminde ve Milli Eğitim bünyesinde görev yapan memurlara ikram etti. Öğrenciler, büyüklerinin kandilini tebrik ederken yaptıkları bu davranışla da takdir topladılar.
![Kandil Simidi İkramı Öğrencilerden 5 sorgunkandil9](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/09/sorgunkandil9.jpeg)
![Kandil Simidi İkramı Öğrencilerden 6 sorgunkandil8](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/09/sorgunkandil8.jpeg)
![Kandil Simidi İkramı Öğrencilerden 7 sorgunkandil7](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/09/sorgunkandil7.jpeg)