Eski Uzman Çavuşlar Atama Bekliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3296 Sayılı Kanun ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ‘Uzman Çavuş’ olarak görev yapmış ve daha sonra kendi isteği ile sözleşme feshi yaparak meslekten ayrılan Uzman Çavuşlar, kamu kurumlarına memur olarak atanmak istiyor. Konu ile ilgili olarak Atanamayan Uzman Çavuşlar Derneği Yozgat İl Başkanı Hasan Akyüz şunları söyledi:

Atanamayan Uzman Cavuslar 1
Eski Uzman Çavuşlar Atama Bekliyor 5

“Bizler, 3269 Sayılı Kanun ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde Uzman Çavuş olarak görev yapmış, ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan, 657 Sayılı Kanunun ve 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği atanmak isteyen kahraman Eski Uzman Çavuşlarız.

Ülkemizin güvenliği için en ön saflarda görev yapmış kahraman insanların yaşadığı sorunlara dikkatinizi çekmek istiyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmış, çeşitli nedenlerle görevini kendi isteğiyle sonlandırmış ve atanamama sorunuyla karşılaşan Eski Uzman Çavuşlar olarak bizler, kamuoyunun desteğini ve ilgisini talep ediyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar hizmet vermiş olan biz Eski Uzman Çavuşlar, atanma hakkımızı kullanmak ve kamu kurumlarına memur olarak atanabilmek istiyoruz. Ancak referans eksikliği, kota doluluğu ve çeşitli engeller nedeniyle bu hakkımızı kullanamıyoruz. Bu durum, binlerce kişinin yaşadığı bir mağduriyettir ve ailelerimizin geçimini sağlama sorunlarına yol açmaktadır.

Bizler, terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve vatan savunmasında canını ortaya koymuş, görevini layıkıyla yerine getirmiş insanlarız. Ancak atanma sorunu nedeniyle işsizlikle ve mağduriyetle karşı karşıyayız. Atanma hakkımızın kullanılmasını ve yaşadığımız bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz.

Bu sorunu gidermek için bizlere destek olmanızı ve sesimizi daha geniş kitlelere duyurmanızı rica ediyoruz. Bu konuda kamuoyunun farkındalığını artırmak, yetkililerin dikkatini çekmek ve yaşadığımız sıkıntıları gidermek için desteğiniz çok önemlidir.
Bizi Görmezden Gelmeyin Lütfen! Binlerce ailenin bu nedenle yuvası dağıldı, daha fazla yuvalar dağılmasın ve çocukların geleceği kararmasın!
Tüm sorunların çözümü için, kamuya referans veya inisiyatif olmadan, Devlet Aracılığıyla Atama İstiyoruz” dedi.

Parti Genel Başkanları, Grup Baskan Vekilleri ve sayısız milletvekiliyle görüşme sağladıklarını ve hak mücadelesi içinde olduklarını belirten Akyüz, mağduriyetlerinin giderilmesini yetkililerden talep ettiğini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Eski Uzman Çavuşlar Atama Bekliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin