Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yozgat’a gelişinin 99. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
![Atatürk'ün Yozgat'a Gelişinin 99.Yıl Dönümü 1 Yozgat 3](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Yozgat-3-495x330.jpeg)
Atatürk anıtına Yozgat Valiliği ve Yozgat Belediyesi’nin çelenklerinin sunumunun ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları tarafından Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan’a Türk Bayrağı takdim edildi.
![Atatürk'ün Yozgat'a Gelişinin 99.Yıl Dönümü 5 Yozgat 4](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Yozgat-4-495x330.jpeg)
Törenin ardından Türk Hava Kuvvetleri Gösteri Ekibi Solotürk, Yozgat semalarında selamlama uçuşu gerçekleştirdi.
![Atatürk'ün Yozgat'a Gelişinin 99.Yıl Dönümü 6 Yozgat 2](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Yozgat-2-495x330.jpeg)
“Olağanüstü yetenekleri ile ülkemizin güvenliği için var güçleri ile çalışan, yaptıkları gösteriler ile Türk Hava Kuvvetlerinin gücünü tüm dünyaya sergileyen SOLOTÜRK Hava Kuvvetlerimize ve SOLOTÜRK ekibimize bugün ilimiz semalarında yaptıkları gösteri için teşekkür ediyoruz ” denilerek Solotürk ekibine Yozgat Valiliği tarafından teşekkür edildi.
![Atatürk'ün Yozgat'a Gelişinin 99.Yıl Dönümü 7 Yozgat 6](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Yozgat-6-330x330.jpeg)
![Atatürk'ün Yozgat'a Gelişinin 99.Yıl Dönümü 8 Yozgat 7](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Yozgat-7-330x330.jpeg)
![Atatürk'ün Yozgat'a Gelişinin 99.Yıl Dönümü 9 Yozgat 9](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Yozgat-9-330x330.jpeg)