Merkezi İstanbul Esenler’de bulunan Genç Yozgatlılar Derneği ulusal çapta faaliyet gösteren bir dernek. ‘Yozgatlıyım’ diyen herkesin müracaat edebileceği dernek, 18-38 yaş arası bireylerin katılımına açık.
![İstanbul'da Genç Yozgatlılar Bir Arada 1 Genc Yozgatlilar 1](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Genc-Yozgatlilar-1-330x330.jpeg)
Dernek insani, kültürel, sosyal, sportif, eğitim, yardımlaşma ve dayanışma gibi faaliyetlerle uğraşıyor. Özellikle ‘gençlik politikaları’ üzerine etkinlikleri olan derneğin şu anda 45 tane burslu öğrencisi bulunuyor. Derneğin Başkanı ise Yasin Murat.
![İstanbul'da Genç Yozgatlılar Bir Arada 5 Genc Yozgatlilar 2](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Genc-Yozgatlilar-2-330x330.jpeg)
Genç Yozgatlılar Derneği, Florya Sosyal Tesisleri’nde kahvaltı organize etti. Kahvaltıya İstanbul’un hemen her ilçesinden gençlerin katıldığı etkinliğe ilgi büyüktü.
![İstanbul'da Genç Yozgatlılar Bir Arada 6 Genc Yozgatlilar 3](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Genc-Yozgatlilar-3-330x330.jpeg)
Organizasyonda, derneğin kadrosunun güçlendirilmesinin yanı sıra ‘Yozgat’ımız için geleceğe yönelik ne yapabiliriz?’ sorusuna cevap arandı. Fikir alışverişinin yapıldığı organizasyonda katkılarından dolayı Mümin Günler’e teşekkür edildi.
![İstanbul'da Genç Yozgatlılar Bir Arada 7 Genc Yozgatlilar 4](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Genc-Yozgatlilar-4-330x330.jpeg)
![İstanbul'da Genç Yozgatlılar Bir Arada 8 Genc Yozgatlilar 5](https://www.sorgunhaber.com/wp-content/uploads/2023/10/Genc-Yozgatlilar-5-330x330.jpeg)